Viešos diskusijos „Kokio universiteto reikia Klaipėdai?“ dalyviai priėmė rezoliuciją dėl uostamiesčio universiteto vystymo poreikio ir krypčių. Dokumentas išsiųstas Vyriausybės vadovui Sauliui Skverneliui.

Dalyvauti asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ praėjusią savaitę surengtoje diskusijoje buvo pakviesti Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Vyriausybės, prezidentūros atstovai, Klaipėdos miesto tarybos nariai, Vakarų Lietuvos rajonų merai. Į renginį taip pat atvyko Klaipėdos universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų, pramonės ir verslo, mokinių ir studentų sąjungų, tėvų forumo, regiono kultūros bendruomenių atstovai. Surengti tokią diskusiją paskatino Vyriausybės siekis sumažinti valstybinių universitetų skaičių šalyje.

Susirinkusieji vieningai konstatavo, kad Klaipėdoje turi būti koncentruojamas ne tik pramonės, verslo sektorius, bet ir stiprinamos švietimo, mokslo, kultūros sritys. Diskusijos rezoliucijoje pažymima, kad autonominio universiteto buvimas vieninteliame Lietuvos uostamiestyje yra nacionalinio lygio prioritetas bei regioninės politikos sudedamoji dalis.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, uostamiestis privalo turėti aukšto mokslinio lygio universitetą, bendradarbiaujantį su savivaldybe, verslo ir pramonės institucijomis, kitomis čia veikiančiomis aukštosiomis mokyklomis bei  užtikrinantį šio regiono darnų vystymąsi ir mokslo prieinamumą.

Universiteto rektorius prof. Eimutis Juzeliūnas išsakė poziciją stiprinti jūros ir gamtos mokslų sritis. Jis pabrėžė siekį išlaikyti klasikinį, tarptautinio mokslo lygio universitetą.

Renginio dalyvių nuomone, Klaipėdos universitetas turi imtis esminių ir pastebimų savo veiklos reformų, kad būtų išskirtinis lyderis intelektualiniu potencialu Baltijos jūros regione.

Rezoliucijoje prašoma valstybės institucijų remti Klaipėdos universiteto bendruomenę įgyvendinant naują vidinių reformų etapą, plėtojant plataus spektro mokslinius tyrimus ir jais grįstas studijas.

001002003