Kartu su asociacija „Mano miestas Klaipėda“ namo (H. Manto g. 4, Klaipėda) gyventojai inicijuoja renginį „Pasipuošk širdį ir balkoną“. Tai – pirmoji Lietuvoje balkoninių gėlių iškabinimo šventė, kurios ilgalaikis tikslas – tapti nacionaline balkonų, namų puošimo švente, puošti aplinką, kurioje gyvename, reprezentuoti turistų lankomus senamiesčius, miestų centrines gatves. Šventei parinkta data – gegužės paskutinis sekmadienis.

 

Iš kur kilo pavadinimas?

 

„Iniciatyvos pavadinimas „Pasipuošk širdį ir balkoną“, nes visi geri ir gražūs dalykai prasideda nuo širdies. Ten, kur viršų ima išankstiniai nusistatymai, noras ignoruoti save ir kitus – geri dalykai įvyksta labai sunkiai, – įsitikinusi renginio iniciatorė, H. Manto 4 namo gyventoja Viktorija Gudelė, – Dauguma esame skaitę „Mažąjį princą“, garsiajame dialoge lapė pasako išmintingus žodžius, kuriuos dažnas esame pamiršę – „… paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis”. Už vazonų, už gėlių – už visko, ką žmonės daro vedini nesavanaudiškų paskatų – yra geros šviesios širdys“.

 

Name 20 balkonų, iš kurių 2 priklauso grožio salonui. Beje, įmonės esančios name labai noriai sutiko palaikyti iniciatyvą.

 

„Pasipuošk širdį ir balkoną“ – meilės sau, savo artimam, savo kaimynui, savo miestui diena. H. Manto 4-ojo namo gyventojai puoš balkonus gėlėmis, nes kiekvienam tariančiam – Mano Miestas Klaipėda – svarbu, kaip gyvename šiandien ir gyvensime rytoj.

 

Keli namo gyventojai jau turi vazonus lauko gėlėms ir apskritai puošia balkonus savo iniciatyva. Blogesnė situacija su tais, kurie iš principo, dėl išankstinių nusistatymų „aš nieko nenoriu“ tiesiog ignoruoja bet kokią iniciatyvą, nepasinaudoja galimybe pajausti bendrystę, padaryti kažką nesavanaudiško dėl savęs, savo miesto grožio.

 

Dalyviai – Klaipėdos H. Manto 4-o namo gyventojai.

 

Renginio data – gegužės 29 d. 12:30 val. Paskutinįjį gegužės sekmadienį, namo gyventojai bus iškabinę jau susodintas gėles balkonuose. Prie iniciatyvos prisijungs Kintų gatvės gyventojai, Žolynų gatvės bendruomenė gėlėmis džiugins jau ne pirmus metus.

 

Kviečiame visus neabejingus Klaipėdos miestiečius taip pat pasipuošti balkonus gėlėmis ir taip paskelbti – Klaipėdoje gyvena gražių širdžių žmonės. Taip pat kviečiame gegužės 29 dieną nuo 12 valandos pasivaikščioti Herkaus manto gatve iki 4-ojo namo ir patiems įsitikinti, kaip atrodo puošti ir nepuošti namai.

 

Nufotografuokite savo balkoną ir atsiųskite nuotraukas į „Mano miestas Klaipėda“ el. paštu info@mmk.lt , pasidalinkime savo gėlėmis su visa Lietuva. Jūsų balkonų nuotraukų lauksime iki gegužės 29 dienos 12 valandos. Nuotraukas viešinsime asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ viešinimo kanaluose ir dienraštyje „Vakarų ekspresas“.

Papuoškime Klaipėdą kartu!