Klaipėdoje surengta politinių partijų mugė. Jos metu partijos ne tik prisistatė, bet ir savo lyderių lūpomis išdėstė požiūrį į Vakarų Lietuvos regioną. Asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ renginys sutapo su spalio 9 d. paskelbtų Seimo rinkimų kampanijos pradžia.

Paskaitoje-diskusijoje “Kiek ir kokių politinių partijų reikia Lietuvai?” paskelbti agentūros „Vilmorus“ tyrimų rezultatai byloja, kad šiandien trečdalis rinkėjų dar nežino, už ką balsuotų, arba apskritai neateitų į rinkimus. Politinės partijos iš esmės ir kovoja už tuos neapsisprendusiųjų balsus.

Mugėje klaipėdiečiai galėjo apžiūrėti partijų stendus, susipažinti su juose eksponuojama medžiaga, pasidomėti partijų ideologijomis, siūlymais, tiesiogiai pabendrauti su politikais.

Partijų lyderių diskusija „ Kaip Vakarų Lietuvą paversti turtingiausiu šalies regionu? Partijų receptai“ buvo pirmas bandymas artėjant naujo Seimo rinkimams aiškiai įvardinti save ir savo siekius klaipėdiečiams.

Diskusijoje dalyvavo Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis, Lietuvos laisvės sąjungos/liberalai lyderis Artūras Zuokas, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Eugenijus Gentvilas, Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis, registruojamos partijos „Neapmokestinamųjų pajamų didinimas“ atstovas Naglis Puteikis. Socialdemokratų partijai atstovavo Benediktas Petrauskas. Pokalbį moderavo televizijos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Partijų lyderiai konstatavo, kad šiandien Klaipėda ir Vakarų Lietuva jau yra turtingiausias šalies regionas. Klaipėdiečių pajamų vidurkis, neskaičiuojant biudžetininkų, yra didžiausias Lietuvoje. Tačiau, pasak diskusijos dalyvių, tai nereiškia, kad Klaipėdoje ir regione viskas yra gerai. Uostas ir sėkminga krova negali užtikrinti oraus visų klaipėdiškių gyvenimo. Politikai pateikė savo samprotavimus, įžvalgas, idėjas.

Vien tik gera gamybinė infrastruktūra, aukšti pavienių sričių atlyginimai nieko nereikš, jei mieste mažės gyventojų, žmonės emigruos į užsienį, – pabrėžė diskusijos dalyviai. Pasak kai kurių politikų, prioritetas turi būti žmonės, darbo vietų jiems kūrimas, požiūrio į vietinį verslininką pokytis, didesnės lengvatos pradedantiems verslą, investicijos į kūrybiškumą, greitesnis susisiekimas su kitais šalies miestas, bevizė zona su Kaliningradu.

Diskusijoje kalbėta ir apie Klaipėdos universiteto reikšmę, dėmesį švietimo ir kultūros politikai, turizmui. Partijų lyderiai pasisakė už biurokratijos mažinimą, regioninės politikos aiškumą ir nuoseklumą, gamtinių resursų panaudojimą sveikatinime, už didesnį dėmesį oro taršos šaltiniams.

Klaipėda turėtų būti ambicingesnė, uostamiestis turi būti ne tik Vakarų Lietuvos centras, bet svarbus miestas ir Lietuvoje, ir Baltijos regione – tokia buvo brėžiama miesto perspektyva.

Mugės dalyviams mini spektaklį „Žingsnis“ parodė Klaipėdos universiteto Menų akademijos studentai, prof. Valentino Masalskio auklėtiniai. Pasirodymo pabaigoje jie paprašė politikų padaryti viską, kad Klaipėdoje netrūktų žmonių.

“Ši mugė buvo gera proga apsilankiusiems iš arčiau pažinti politines partijas, jų idėjines nuostatas ir lyderius”, – teigė asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ prezidentas Gintaras Bendžius. Pasak jo, uostamiesčio gyventojai ne itin gausiai balsuoja rinkimuose. Tad vienas iš šios mugės tikslų ir buvo paskatinti klaipėdiečius atlikti pilietinę savo pareigą, aktyviau dalyvauti rinkimuose.

Asociacija „Mano miestas Klaipėda“ vienija aktyvius skirtingų pažiūrų žmones, laikosi politinio neutralumo principo. Rengti įvairių politinių jėgų, konkuruojančių rinkimuose, debatus ar diskusijas – sena organizacijos tradicija.