Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos konferencijų salėje susirinkusieji dvi valandas klausėsi, kaip karštai diskutuoja ir atsakinėja į klausimus Lietuvos Liberalų sąjūdžio atstovas Simonas Gentvilas, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vardu kalbėjo politikas Emanuelis Zingeris, Darbo partijos atstovas Raimondas Paliukas ir šiuo metu Europarlamente dirbanti  Justina Vitkauskaite-Bernard, į diskusiją atvyko Tvarka ir teisingumas atstovai – aplinkos  ministras Valentinas Mazuronis ir klaipėdietis Artūras Razbadauskas, Žaliųjų  partijai atstovavo Martynas Nagevičius ir Danguolė Saldžiūnienė, Tautininkų partijai – Gintaras Songaila, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vardu diskutavo Dainius Kepenis.

Asociacijos politinę diskusiją jau nebe pirmą kartą moderavo Klaipėdos universiteto Politikos mokslų katedros vedėjas, docentas Saulius Šiliauskas.

Asociacijos "Mano miestas Klaipeda"  prezidentas Saulius Savickis susirinkusiems priminė, kad jau nebe pirmą kartą rengiami politiniai debatai sulaukia vis didesnio klaipėdiečių susidomėjimo. "Šiandien vakare vyks Eurovizijos pusfinalis. O mes, susirinkę į politinę diskusiją, norime išgirsti iš politikų, kokia jų yra Europos  vizija"- klausė asociacijos prezidentas.

Susitikti su politikais ir išgirsti, kaip jie atstovaus Klaipėdą ir Lietuvą Europos parlamente susirinko daugiau nei septyniasdešimt klaipėdiečių.

Pretendentai į europarlamentą po trumpo prisistatymo, turėjo atsakyti į diskusijos šeimininkų paruoštus klausimus. Pagal reglamentą, buvo manoma, jog bus užduota po du klausimus. Tačiau pradėjus pirmą atsakymų ratą, užvirė tokia karšta diskusija, visų politikų noras replikuoti, kad laiko kitiems klausimams nebeliko. Diskutuota buvo socialinėmis, ekonominėmis aktualijomis,  analizuota pensijų, euro įvedimo, referendumų temomis.

Diskusijos pabaigoje netruko klausimų ir iš atėjusių klaipėdiečių. Jaunimas klausė, kaip reiks gyventi, kai įves eurą, nes jau ir dabar dažnai ant maisto neužtenka. Kiti klausinėjo, ar kandidatai, norintys patekti i Europarlamentą moka anglų kalbą. " Aš siūlau po diskusijos pakalbėti su norinčiais angliškai, tačiau mano nuomonė tokia, kad užsienio kalbas reikia mokėti, tačiau būnant Briuselyje reikia nepamiršti, kad esi iš Lietuvos ir net ten reiktų kalbėti gimtąja kalba"- sakė ministras  Valentinas Mazuronis. Visi atvykę diskusijos dalyviai aktyviai diskutavo, praše žodžio, turėjo savo nuomonę visais iškilusiais klausimais.